وزارت کشور همچنان از دادن اطلاعات صندوق‌ها خودداری می‌کند

درحالی‌که چهار روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد، وزارت کشور تا این لحظه از تحویل اطلاعات آرای صندوق‌ها به کاندیداهای ریاست جمهوری خودداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار آینده، ‌وزارت کشور با وجود آن‌که قانوناً موظف به ارائه اطلاعات 46 هزار صندوق به کاندیداهای ریاست جمهوری شده است، همچنان از تحویل این اطلاعات به کاندیداها خوددداری کرده است.

این وزارتخانه ابتدا آمار کلی انتخابات را اعلام و سپس آمار تفکیکی استان‌ها را اعلام کرد. اما تا کنون از ارائه اطلاعات صندوق‌ها خودداری کرده، در حالی‌که ابتدا باید آمار صندوق‌ها به دست آید، بعد با هم تجمیع شده و آمار شهرستان‌ها و استان‌ها ایجاد شود و در نهایت با جمع‌زدن آمار شهرستان‌ها، نتیجه کلی انتخابات به دست آید. با این حال، پس از گذشت چهار روز از اعلام نتیجه کلی انتخابات، اطلاعات صندوق‌ها کماکان اعلام نمی‌شود.

محسن رضایی ظهر روز گذشته در نامه سرگشاده به محمود احمدی‌نژاد، با انتقاد شدید از خودداری اعلام نتایج توسط وزارت کشور، ‌از رئیس جمهور خواست با توجه به پایان مهلت اعتراضی به شورای نگهبان، به صادق محصولی دستور دهد تا به وظیفه‌ قانونی خود عمل کند.

در این حال تعلل وزارت کشور در اعلام نتایج صندوق‌ها موجب شده است تا برخی اخبار غیررسمی توسط ستاد کاندیداها منتشر شود، به عنوان نمونه، کلمه سبز وابسته به ستاد مهندس موسوی، از وجود ده میلیون تعرفه بدون کد ملی که امکان ره‌گیری ندارد، خبر داده است و برخی دیگر از منابع، از محاسبه دوباره آراء تعدادی از صندوق‌ها خبر می‌دهند، با این وجود به نظر می‌رسد خودداری وزارت کشور از ارائه اطلاعات صندوق‌ها در تحریک فضای عمومی و افزایش تنشها، اثر قابل توجهی دارد.

 

سئوال از آقای محصولی اینجاست که این همه تعلل برای چیست ؟؟ 

/ 1 نظر / 17 بازدید
نادری

وعده دیدار پنج شنبه بزرگداشت شهدا